RESEARCH 01

Post 37

THE WISHES OF 2011 – DUALIZM

 

Szanowni
Człowiek to gatunek, który by mógł żyć, musi niszczyć – degraduje naturę na wszelkie sposoby. To jak pobór części, aby z niej stworzyć kolejne elementy. Przeistoczyć się, przetrwać, przemodelować.  Czerpiemy z natury i trzeba to zrozumieć.

Z drugiej strony zaś – człowiek jest w stanie tworzyć piękno, ogrody, urocze miejsca, szanować bezcenną historię i tę właśnie Naturę. Mamy dwie strony bytu.
Człowiek to gatunek, który by żyć, musi zabijać, tak jest skonstruowany teraz – musi jeść, ubierać się kosztem życia innych, generuje odpady. Ale jest również w stanie dokonywać wyborów obalających ideę zabijania, jest w stanie zbudować odpowiedzialną gospodarkę odpadami. Ratować i wybierać.

Ale stanie się to, gdy człowiek przemodeluje swoją własną funkcję. Nie inaczej.

Służy nam do tego teraz technologia.

Zatem życzę wam w 2011 i w kolejnych latach, by wasze życie nie polegało na radykalnych wyborach, lecz wystarczy postarać się o RÓWNOWAGĘ. Róbcie rzeczy przemyślane i nie uciekajcie od rzeczywistości, bo POWIETRZE, WODĘ I BŁĘKIT NIEBA mamy te same dla wszystkich, wspólne. A dzisiaj wiemy, że pole magnetyczne to pole informacji o nas i to, co nadajemy w to pole samym sobą, swoimi myślami, pracą, tworzonymi wynikami z przetwarzania danych z umysłu na produkcję – to do nas powraca.  Pole magnetyczne ma postać SELF.

Jeden mały ruch, a dowiemy się o ruchu myśli – to ziarno zasiane, kiełkujące po wsze czasy. Kierunek raz nadany jest potęgą wyjściową.
Oby nanotechnologia i dalsze, były produktem takiej równowagi, a także wyrobami służącymi prawidłowym procesom ewolucji czyli trwania. Bo pracujemy nad trwaniem. W ESLN dowiadujemy się, że umysł jest wieczny, jest zapisem jaki został wygenerowany w momencie replikacji informacji, a po zmianie stanu pozostaje jako użytkowy.  I co będziemy robić przez wieczność?

Dzisiaj technologia operuje nośnikami zapisów, coraz więcej wie o „umyśle”. ESLN już wie wszystko czego potrzebuje.

 

 

Rosamund Pike, beautiful actress. (shot Libertine”)