Książka

Rozdział 28

POJAZD ESLN

„ĆMA TECHNOLOGICZNA”

Czy chcemy mieć społeczeństwo, które nie nadąża nad technologicznymi zmianami, mentalnie? W Polsce tak jest teraz. Wiele krajów Świata również pozostaje w ubogim zaścianku technologicznym i wizjonerskim, bo to są narzędzia wojenne. Nanotechnologia to nowy sposób życia, funkcjonowania.  Rządy wielu krajów, podejmują działania systemowo, nie koncentrując się na tkance ludzkiej. Bo ich działania stymuluje nowa technologia i jej wizje które fascynują, które mogą rozwinąć kraje do potęgi n-tej. Celem jest pieniądz. Skrycie motywuje działania podświadome.

Technologia zjada, bo tworzy nowe systemy pożerające życie człowieka. Staje się otoczeniem, czyli kloszem.  Wcale nie otrzymamy pięknego obrazka, – błękitu nieba, zielonej trawy, cudownej rodziny. To tylko pakiet reklamowy. Raju nie ma, jest życie po śmierci w zapisach, albo właściwe kodowanie o jakim nie mamy zielonego pojęcia. Jest jedna dobra wiadomość – to jest do sprawdzenia na nowych założeniach ESLN.
I takim ślepym jak ćma lecąca ku spaleniu się stajemy bardziej z każdym procesem ewoluującym na złej fizyce,  w gospodarce. Technologia nie daje ludziom wolności, zajmuje wolny czas człowieka, rozwija go inaczej.  To droga: – więcej rodzi więcej. Problem rodzi kolejne problemy. Niewiadome.  Nazwaliśmy to ĆMĄ TECHNOLOGICZNĄ.

Image Hosted by ImageShack.us

Budujemy systemy, ale nie budujemy nic dla nas samych. To zła tendencja, do której ekologia ma się jak pusty klosz z tlenem utrzymujący pracujących ludzi przy życiu. Nie ma się nijak. To nie jest inwestycja.

Program NNI jaki opiszemy w trakcie, powinien być podobny do ESLN. To czysta fizyka nanocząstek. Najpierw ma wykreować obraz – jak matka, ma dać wizję dobrej, rozsądnej przyszłości, określić co chcemy dokładnie, kim chcemy być (uczciwie) – Dopiero ten warunek sprawia, że wszystko ułoży się w świecie fizycznym w dany obraz. To są też zasady!

Jest to równoważne działanie siły PRAGNIEŃ, otoczenia i oczekiwanych konsekwencji. To jest świadomy sukces, a nie tworzenie systemów i kolejnych podziałów, bo nam się wydaje, że tak trzeba.  Władza przyjdzie sama, będzie wynikiem mądrych działań. Wykorzystania świadomości człowieka do powstałej technologi. A nie tylko tworzenie użytkowników jak mrówki. Dzisiaj wznosimy bogów, coraz potężniejszych z orężem jakim? ZARZĄDZANIE INFORMACJAMI POPRZEZ TECHNOLOGIĘ.

To jest właściwa droga do poznania nowej wiedzy, rozwinięcia instynktów twórczych w całej „nano-epoce”.

Ktoś wymyślił „społeczeństwo technokratyczne”, pogodził się z tym i jak ćmy lecimy w tą stronę. Bzdura! Społeczeństwo to społeczeństwo. Wrażliwy człowiek i jego zdrowie i życie, jego stosunek do zakładania rodziny i prokreacja gatunku, jego funkcjonowanie – czy wiemy w co się zmieniamy i na jakim fundamencie skoro to wymyślamy? Technokracja to systemy uzależnień, tu człowieka już nie ma, jest produkt.  To prowadzi do zagłady, na skraj mądrości, do maszyn sterujących jakie sami sobie czynimy.  Nie wykorzystamy potencjału umysłu, tą ścieżką idąc dalej bez pojęcia. Będziemy tylko użytkownikami maszyn, uzależnieni od nich bez wyboru, ubezwłasnowolnimy umysł w pułapce otoczenia – ale pragnienia pozostaną biologiczne. Idziemy bardzo nierówno, „bogowie i poddani”, a systemu obronnego brak. Brak programów gospodarczych. Polityka błądzi i bredzi. Nie ma globalizmu bez globalnej polityki ku ludziom.

A wystarczy jeden właściwy czynnik dodać – projekt ESLN, włączony w ten rytm ewolucji. Jeden czynnik równoważący. ESLN.

ŻYCIE nad powierzchnią, oderwanie od ziemi, spokój, komunikacja bez ograniczeń, externet, to jest inna perspektywa, potrzebna dla nowego widzenia, pracy, produktywności i sensu.  Jako architekt wiem jakie ma to znaczenie. Świat pożerają powolne kataklizmy, zmiany pogodowe, intensyfikacja zdarzeń. W połączeniu z eksperymentami jonosfery – tragizm starej nauki.  Starzy fizycy nieprzełomowi, mogą być dumni, sprawili ten tragizm.

Teraz cały świat ludzi jest na podglądzie, stajemy się częścią wirtualnej maszyny, pożera nas cyberświat „zumi”, jesteśmy awatarami do obróbki. Otrzymujemy monitorowane życie. To zrodzi jedynie stres i choroby, pozbawi samodzielnej zdolności myślenia. Musi istnieć wyjście dla takiej tendencji. NOWA FIZYKA i zrozumienie procesów, edukacja, cele zbiorowe. I To jest Externet ESLN. Bo ESLN odbiera informacje z zewnątrz.

Nanotechnologia zaczęła rządzić systemem, to zabawne. Wymusza nową fizykę, a fizyka zmienia wszystko. Bo kodowanie kwantowe, to coś co jest dalej niż nanotechnologia, biotechnologia i sztuczna inteligencja [która nie istnieje, to fikcja]. Inteligencja to mechanizm samoanalizy.

To człowiek i adaptacja prostych rzeczy, tak żeby stworzyć nową świadomość życia na dzisiejszym Globie. Pułapka nano inspiracji zadziałała!  Ale teraz pora zmienić myślenie i wprowadzić równowagę, to, ten czas. Startujemy.

INFORMACJA MUSI PRZETRWAĆ I DOJRZEWAĆ – ale o tym pewnie dowiemy się w 2014 roku.
Dzisiaj nie tworzymy z materiałów, ale tworzymy informacją nowe materiały.