RESEARCH 02

Post 51

PRAWO NIEZAKŁÓCONEGO RUCHU, zmienić kody, ewolucja

Dostałam maila od fizyka Petera Jakubowskiego, dotyczący jego wykładu w 1980 na konferencji w Heidelbergu dotyczy „Prawa niezakłóconego ruchu”. Odniósł tą wiadomość do kwantów energii (zainspirował się sennymi symbolami jakie nam coś mówią).
Cytuję:
Prawo niezakłóconego ruchu. Mówi właśnie o tym, jak nowy kwant łączy się z już istniejącym układem. A więc jeśli pominiemy zderzenia i inne katastrofy, to taki nowy kwant (materii) przybliża się (w wyniku naturalnych sił przyciągania, wszystko jedno czy nazwiemy je siłami elektromagnetycznymi, np. Van der Waalsa, czy też grawitacyjnymi) do istniejącego obiektu (kwantowego oczywiście) w ten sposób, aby nie zakłócać ruchu już istniejących „członków” tego obiektu. Poprzednie ruchy funkcjonują nadal bez zmian, tylko ten nowy członek układu dopasowuje się do zastanej sytuacji. Nie jest więc prawdą, że każdy „przybysz” reorganizuje cały układ kwantowy, jak to często obserwujemy niestety w życiu. Może ta idea Ci się spodoba w Twoich rozważaniach.

W naszym tłumaczeniu w fizyce informacji mówimy o realizacji kodów zobwodowanych i ustawionych’ czyli wygenerowanych na CEL. Nic innego. Cel zawsze będzie zrealizowany, bo taki jest kod, po to on jest, po to tak to się tworzy w naturze kosmosu i naszych funkcji zadaniowych. Tak działa maszyneria jaka nas tworzy. Im ładniej poukładane myśli i nasze cele, tym lepiej będą osiągalne. czasem rodzimy się z pewnością osiągnięć. Chaos niezdecydowania, niepewności, nieokreślenia swojego sensu – pozbawia nas wspaniałej realizacji celów życia. Tak to można odnieść w skali przełożenia na nas. czasem kulturowość  pozbawia wiary tego rodzaju. Dlatego jest nauka, uczcie się i eksperymentujcie. Natomiast jest to proste działanie kodu wygenerowanego i puszczonego w obieg. Jeśli zrobimy to dobrze, to Prawo Rotacji mówi, że informacja nadawana zawsze do nas powraca w systemie rotacji pola magnetycznego, a ponieważ działa to wzrostowo i produkcyjnie, bo taka jest specyfika istnienia stanu wszechświata, światła i wszystkiego – to wraca do nas realizująca nasze cele informacja zwrotna. Promieniowanie kosmiczne odwala całą robotę za nas. Kod ewoluuje do celu, a poprzez okoliczności naprowadzani jesteśmy do spełnienia własnych celów jakie czujemy i jakich pragniemy. Ale trzeba wiedzieć co się chce. Jak? To już nie jest ważne. Bo czasem zbiegi okoliczności dają nam szanse. Ludzie są także aktywni w tym systemie. System złożonego otoczenia i sieci pola informacji – dosłownie nas używa. To wszystko jest pracą naszych nadawanych kodów. Obszar „galarety” informacyjnej jaka nas otacza służy nam.

Jeśli czasem ktoś powie nam „nie wiem dlaczego się w to wplątałem” itp, to niech wie, że system go użył być może aby innym dać lekcję. To nas wszystkich łączy, wiąże i możemy w ten sam sposób ściągać złe i dobre rzeczy, nieświadomie. To nas ludzi wiąże w całość. Więc lepiej się jest siebie sprecyzować na fundamencie wiedzy o fizyce informacji. To nie są liczby i równania, ale treść i wiedza opisowa.

Bardzo mi się przydała ta wskazówka Petera, bo kodowanie atomowe można wykonać tylko na pewnej adaptowalnej skali wielkości, adaptowalnej do tego, co chcemy kodowaniem uzyskać. Musimy mieć zatem rozeznanie własności skalowych. Tym się ty zajmujemy.
Zakładam, że na pewnym poziomie skali, możemy kodować świadomie. Natomiast część substancji wiązanej jest nieadaptowalna do przemian kodowych. Stąd mamy także hierarchię materiałów, czy pierwiastków od lekkich po ciężkie. od gazów po kamienie i inne.  Musielibyśmy przebyć długą drogę czasową, aby zmienić złożoną hierarchicznie strukturę nadając jej jakieś nowe własności, to się nazywa ewolucja, a ewolucji nie możemy sztucznie uzyskać czy oszukać. Możemy natomiast świadomie do celów używać właściwych materiałów i wiedzieć jak je obrabiać.

Szypow na ilustracji ładnie wyprowadził systemy uproszczone do wizualnych i odczuwalnych. Można to podciągnąć pod temat, bo ten twórca zainspirował ESLN. HIERARCHIA. To właśnie hierarchia nam się zdefiniowała jako ciąg programowy. To wszystko w finale tego projektu prowadzi nas do PROGRAMOWANIA. Drzwi przed informatykami i filozofami na fundamencie fizyki informacji są otwarte.