Rozdział 26

BETWEEN SYSTEM OF „BRAIN” ENCODING!

Patrzmy na rysunek:  To nie jest mózg, to nie jest białko, to nie jest układ pokarmowy, to nie jest Fala. To jest system kodowania i przetwarzania informacji – jako twór materialny. Taka oto konstrukcja.

Dlaczego? To się okaże. [Kształt generuje się na czas potrzebny kodom na przemodelowanie się w produkcję].

Odczuwanie i umiejętne posługiwanie się założeniem – że używamy informacji – owocowało pierwszymi pracami nad projektem ESLN: „between substance and emotion is human brain”. Powracają w trakcie badań jak bumerang. [Informacja nadawana zawsze jest zwrotną] Informacja poszerza krąg. Rośnie by osiągnąć CEL. Pytanie czy informacjami kodujemy, czy tylko odczytujemy?

Wszystko ma jakiś sens i kontynuację zawsze, ale trzeba wytrwać w postanowieniach i kontynuować pracę badawczą, która zawsze musi zmieniać nasz sposób patrzenia, myślenia – nauka to nie nasze „ja” i „ego”. To założenia i postępowanie konsekwentne.
Przełom jest wtedy widoczny, gdy przestaniemy używać wyuczonych nazw ograniczających jakiekolwiek poznawanie i widzenie Świata swoim indywidualnym przetwornikiem – mózgiem. Gdy stajemy się otwarci. To jest wręcz makabryczne jak zamykamy własny świat postrzegania, przez przemądrzałość! Nie mówię o złej fizyce. Ale spotkałam fizyków przemądrzałych i dlatego nie potrafią powiedzieć „całe życie się myliłem”, to tylko i aż ta blokada.

[Dlatego ESLN na tym etapie jest projektem wolnym].

Na rysunku mamy trzy elementy w rożnej skali, odpowiedzialne za funkcje 'zmienne”. To znaczy zależne od tego, co się dzieje zmiennego dookoła w otoczeniu organizmu i od tej informacji zależy dalsze działanie organu czy składowej organizmu na obrazku. Jeśli np. wdychamy to samo powietrze w jednej skali to organ nie musi myśleć, bo on wykonuje zadanie nadrzędne. Jeśli serce ma pompować to pompuje całe życie, nie musi myśleć. (Tutaj nie mają znaczenia skład zmienny, bo zawsze muszą być te same i tak samo dostarczane dane, to podstawa, jeśli są inne to nie serce i nie płuca je regulują, nie „pompy, rozdrabniarki i maszyny. Przykłady te najlepiej obrazują nowy trop myślowy). Mechanika jest inaczej regulowana. Odpowiada za to kosmiczny rytm.

Lecz gdy warunki się zmieniają!, ( upodabniamy, te 4 obrazki do postaci informacji przetwarzanej, choć to bardzo uproszczone myślenie, real jest bardziej skomplikowany) – są to elementy budowli, (w budowli) – wyglądają systemowo bardzo podobnie. Są długie, poskręcane bo upchane w dziwnej powierzchni. Ich kształt upchania po za długością, nie ma większego znaczenia. Kształt nie ma znaczenia, znaczenie ma funkcja analizy. Ważna jest długość, bo to droga „kodowania”, czas przełożenia potrzebny na analizę procesu, odczytywanie i przetwarzanie.  Przestańmy nazywać mózg „mózgiem”, a zobaczymy o wiele więcej.
To system transferu plików, zapisywania impulsów, obrazów, przetwarzać kodów jakie docierają z zewnątrz i mają przełożenie na funkcjonowanie kwantu – czyli ciebie. Te elementy – są to systemy DECYZYJNE. Ona mają działać tak a nie inaczej, ale dostarczane dane z zewnątrz są zmienne. Zatem musi ich kształt być drogą transformacji kodów.

Charakteryzują te systemy decyzyjne – zmienne Informacje docierające z otoczenia, mogą być całkowicie różne, zatem nie można stworzyć jednolitego systemu przetwarzania; taki system będzie NIEZALEŻNY! On ma się przełożyć na wspomaganie funkcji organizmu. Musi odczytać dane zmienne. Począwszy od rożnych składników pożywienia, zależnego od zmian klimatu. Dalej mamy przeszkody na drodze jakie są sygnałem dla mózgu, inne kwanty/ludzie, zmienne środowisko, przeszkody pod nogami, etc – które mózg przeważa na szybkie reagowanie, a dalej już mamy proteiny, które sobie radzą z materiałem zmiennym i nowo powstającym i wspomagają inne funkcje organizmu, i etc. Zatem muszą szybko mutować.  Musi istnieć mózg w mózgu hierarchicznie uporządkowany ®
To jest autonomia, przeznaczenie systemu i przełożeniowe działanie tego systemu.

Jak sobie tak przeanalizujemy tą drabinkę, rzecz wydaje się prosta, logiczna i technicznie czytelna, wprost dla adaptacji technologicznej jaką dzisiaj konstruujemy. Pewne procesy muszą przejść określoną drogę.Problem w tym, że „życie” to ta nieskończona ilość przełożeń funkcji. A roboty mają ich znacznie mniej. Dojdziemy do obwodowania.

Skala to wskaźnik, który naprowadza na właściwe tory myślowe. Nieużywana przez dzisiejszą fizykę, a podstawowa. Do tego dodajemy Teorię Obrotu (wirowości ), Teorię Pionu (wzrostu) i nie zapominamy o Polu Elektromagnetycznym jako wykonawcy, który nosi przesłaną informację i mamy stałą wytyczną. I wszystko staje się prawie proste. Wymaga tylko lepszych specjalistów niż ja Marlena, ja wyprowadzam tylko projekt, ale go nie zbadam laboratoryjnie to nie rola dla mnie. Problemem jest nieużyteczna stara fizyka i jak się okazuje fatalnie błędna.

http://marlenawitek-esln.blogspot.com/2014/03/esln-prekursor.html

Zadanie nowych technologii, polega na tym, żeby przeskoczyć skalę. Nie od A poprzez B, C, D do Z. Ale od A do Z. Czyli coś czemuś musimy zabrać (w uproszczeniu).
Nie tylko ESLN postrzega świat mechanicznie. To miłe.
http://nanotechnologytoday.blogspot.com/2007_08_01_archive.html

 

 

[Dlatego ESLN na tym etapie jest projektem wolnym]. Dopóki nie przejdzie ewaluacji, nie może być nieomylny. Ale gdy informacje się zaczną sprawdzać i być wynikowe dla CELU konstrukcyjnego, powiemy, że projekt jest genialny. Bo to się sprawdzi, zaadaptuje, da rozwiązania.  Przełoży się na waszą pracę. Dlatego nie wolno nic blokować. Fizyk nie może wyśmiać studenta! Nie wolno mu być panem i władcą na uczelni. On nie ma własnej madrości, ale powielił to czego go nauczono w dzieciństwie, a dzisiaj mamy nowych geniuszy. Dlatego, że zmieniła się wiedza, poziom, zasób, jakość, to są nowości jakich nie było 60 lat temu. Ale to jest wasza walka, a nie tego projektu. Bo to projekt inżynieryjny, a tu cenne są wszystkie nowe informacje, bo projekt ma się zbudować. Fizycy nie budują nic, po za własnym podwórkiem wypłat i emerytur. Za co? Za to, że są na stanowiskach. I sami mi powiedzieli z uśmiechem na ustach że „oni już rewolucji nie zrobią, bo nikt im za nią nie zapłaci” – zacytowałam! ] A kraj zamiast wzrastać na nowej wiedzy, upada z powodu blokad takich lobbystów. No cóż… zagranica się umocni, bo starszym panom się nie kalkuluje. Złość mnie bierze. Bo sukces jest pod samym nosem.  Przy okazji dygresja w obrazku poniżej:

419179_434730149897374_594258913_n